Visconti zegarki limitowane
2014-04-25

To czego dokonaliśmy na przestrzeni naszego czasu w tym co go mierzy.

Renesansowa stylistyka zegarmistrzostwa w połączeniu ze szwajcarską myślą techniczną wydaje kwadraturę koła, jedną z najbardziej nieosiągalnych form i właśnie z tego powodu tak fascynującą. Jednak zaniechawszy odwzorowywania XV wiecznych mistrzów, a jedynie dokonując fuzji inspiracji artystycznego dziedzicywa z innowacją technologiczną, możemy się zbliżyć do tego co pozornie nieosiągalne. Koło symbolizuje czas, który w rozważaniach filozoficznych występuje często w odniesieniu do przestrzeni, symbol której stanowi kwadrat. Nie można tu przeoczyć jeszcze jednego symbolu rozpiętego nad czasem i przestrzenią – mostu. Jest on symbolem miasta, a w związku z tym równiez i marki Visconti.Należy pamiętać, że słynny Ponte Vecchio to przykład innowacyjności swoich czasów – był pierwszy w Europie, gdzie zastosowano taką konstrukcję. Jako jedyny w mieście przetrwał II wojnę światową. Mamy zatem arcydzieło, w którym upływ czasu na cyferblacie wpisanym w kwadrat oraz koło mierzą wskazówki w formie stalówek wiecznych piór. Elementy symbolizujące podcienie mostu stanowią połączenie zegarka z paskiem zapewniając solidne umocowanie.

Zegarek jest dostępny w dwóch wariantach – pierwszy - Up to Date pokazuje czas i datę, drugi - Dual Time GMT, który wskazuje także inną strefę czasową oraz dodatkowe oznaczenia. Obie wersje są wytwarzane we Włoszech, jednak ich mechanizmy są najwyższej jakości produktami szwajcarskimi.
Każda z wersji jest dostępna w trzech różnych modelach: Elegance, Image i Sport, które różnią się stylistyką, użytymi materiałami (stal szlachetna, tytan), wykończeniem i obróbką. Wszystkie mierniki czasu są wodoodporne (10ATM). Mechanizmy automatyczne Soprod. Każdy z nich występuje w indywidualnie numerowanej limitowanej serii 250 sztuk w opakowaniu drewnianym z mechanizmem utrzymującym zegarek w ruchu (rotomat).

> powrót